Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

piątek, 15 styczeń 2016 11:51

Energetyczne Forum Nauki i Gospodarki na Uczelni Łazarskiego Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prawne podstawy funkcjonowania na wspólnym rynku energii, konkurencja i innowacje w energetyce, pozycja konsumenta czy zasady opodatkowania działalności gospodarczej – to tylko niektóre zagadnienia, o których będą dyskutować eksperci podczas Energetycznego Forum Nauki i Gospodarki, które odbędzie się w dniach 21-22 stycznia 2016 r. na Uczelni Łazarskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski.

Celem dwudniowej konferencji jest omówienie najbardziej aktualnych wyzwań i problemów sektora energetycznego. Tworzenie wspólnego rynku energii, mimo znacznych wysiłków Komisji Europejskiej, wciąż napotyka na poważne przeszkody identyfikowane na dwóch płaszczyznach tj. politycznej i prawnej. W aspekcie politycznym dotyczą one przede wszystkim kwestii wypracowania jednolitych celów polityki energetycznej – zarówno na poziomie Unii Europejskiej, jak i krajów członkowskich. Natomiast w aspekcie prawnym koncentrują się wokół określenia przejrzystych zasad prowadzenia działalności gospodarczej na wewnętrznym, krajowym rynku energii.

Zagadnienia te stają się przedmiotem zainteresowania nie tylko przedsiębiorstw energetycznych, którym przyszło funkcjonować w określonej rzeczywistości polityczno-prawnej, ale także nauki prawa, w tym szczególnie publicznego prawa gospodarczego. Są to bowiem podmioty skupiające swoją aktywność na analizie podstaw prawnych funkcjonowania sektora energetycznego, a także na twórczym ich kształtowaniu poprzez ocenę oraz formułowanie wniosków de lege ferenda.

– Przedsiębiorstwa energetyczne, jak i szeroko pojęta nauka prawa, identyfikują te same cele na rynku energetycznym. Niestety, jak do tej pory, nie idzie to w parze z tożsamością podejmowanych przedsięwzięć. Intencją organizatorów konferencji jest więc określenie wspólnej platformy działań przedsiębiorstw energetycznych, uniwersytetów i szkół wyższych, które poprzez swoje jednostki organizacyjne mogłyby współdziałać w celu wypracowywania nowych, lepszych rozwiązań prawnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania sektora energetycznego – podkreśla prof. Artur Kuś, przewodniczący Rady Naukowej konferencji.

Wskazane problemy są istotne dla przedsiębiorstw energetycznych, a przez to także dla współpracujących z nimi kancelarii prawnych. Mogą one stanowić punkt wyjścia do interesującej dyskusji podczas obrad forum.

W konferencji będą uczestniczyć przedstawiciele firm energetycznych, politycy odpowiedzialni za energię, a także przedstawiciele wiodących ośrodków naukowych, zajmujących się problematyką prawa energetycznego w Polsce.

Program:

  • 21 stycznia 2016 r., czwartek, godz. 11.30-18.00
    Wspólny rynek energii. Prawne podstawy funkcjonowania

    Konkurencja w energetyce. Wciąż wyzwanie czy rzeczywistość rynku energetycznego?

  • 22 stycznia 2016 r. piątek, godz. 9.00-16.00
    Odbiorca energii na rynku. Pozycja konsumenta na rynku energetycznym.
    Nowe technologie w energetyce. System wsparcia odnawialnych źródeł energii.

Kiedy: 21-22 stycznia 2016 r., czwartek-piątek

Miejsce: Uczelnia Łazarskiego (aula 38), ul. Świeradowska 43, Warszawa

Organizatorami konferencji są: Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego, Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Fundacja „Mercatus et Civis”. Głównym partnerem organizacyjnym jest Tauron Sprzedaż Sp. z o. o. Partnerami dodatkowymi są: Cire.pl, Novum, Wydawnictwo C.H. Beck.

Czytany 2749 razy