Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

czwartek, 29 lipiec 2010 11:05

Finanse dla prawników – profesjonalne szkolenie

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Finanse dla prawników – profesjonalne szkolenie

Firma BPP Professional Education, część największej w Europie instytucji szkoleniowej w zakresie rachunkowości i finansów,  organizuje obecnie specjalnie dla prawników profesjonalne szkolenie z finansów. Celem szkolenia nie jest uczynienie z prawników księgowych. Wręcz przeciwnie – celem jest  wyjaśnienie im w sposób opisowy oraz przez studia przypadku tych zagadnień z dziedziny finansów, z którymi mogą spotykać się w swej pracy zawodowej, a więc ułatwienie im pracy oraz podniesienie poziomu ich kompetencji.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się nie tylko tego, co wchodzi w skład bilansu, ale również skąd te liczby pochodzą. Na przykładach wyjaśnimy znaczenie zasad rachunkowości oraz to, w jaki sposób zasady te przekładają się na kształt sprawozdania finansowego. Wyjaśnione zostaną współzależności między podatkami, a rachunkowością a także zostanie przekazana uczestnikom szkolenia umiejętność analizy sprawozdania finansowego, znajomość współzależności między jego pozycjami i wyciągania wniosków na podstawie dostępnych informacji finansowych. Uczestnicy poznają również najczęstsze sposoby oszustw i naciągania sprawozdań finansowych.

Pobierz informacje na temat szkolenia, zapisz się na hasło karieraprawnika.pl, a otrzymasz rabat 15%.
Wojciech Kryński, Członek Zarządu BPP Professional Education w Polsce:

Skąd wziął się pomysł zorganizowania szkolenia z finansów dla prawników?

Pomysł na zorganizowanie szkolenia dostarczył nam sam rynek, czyli prawnicy i ich pracodawcy. Choć szkolimy zazwyczaj finansistów i księgowych, to niektórzy z naszych klientów zgłaszali zapotrzebowanie na przeszkolenie w tej dziedzinie pracowników swoich działów prawnych.  Znajomość zagadnień finansowych nie jest wymagana w zawodzie prawniczym, ale na pewno bardzo pomocna, szczególnie prawnikom zajmującym się kwestiami gospodarczymi.

Jakie zagadnienia będzie obejmował program?

Program szkolenia przybliża prawnikom kwestie finansów, rachunkowości, analizy finansowej oraz  omawia problematyczne kwestie rachunkowe występujące na gruncie przepisów będących częstym podmiotem analiz prawnych.

Prawnicy nie posiadają rozległej wiedzy z finansów. W jaki sposób uda się Państwu przeszkolić prawników  z tego zakresu? Czy są jakieś wymagania przed przystąpieniem do szkolenia?

Owszem, finanse i rachunkowość to bardzo rozległe dziedziny, ale prawnicy nie muszą znać wszystkich zawiłości. Celem szkolenia nie jest uczynienie z prawników księgowych, ale wyjaśnienie im w sposób opisowy oraz poprzez studia przypadku tych zagadnień z finansów i rachunkowości, z którymi mogą spotkać się w swej pracy zawodowej. Nie stawiamy uczestnikom szkolenia żadnych wymagań wstępnych. To naszym zadaniem będzie wprowadzenie ich w świat finansów i zrobienie tego w taki sposób, aby po szkoleniu prawnicy potrafili bez problemu się w nim poruszać i komunikować z finansistami.

Jak długo trwa szkolenie?

Szkolenie trwa 6 dni i podzielone jest na 3 moduły. Istnieje możliwość zapisania się tylko na wybrane moduły.

Co będą potrafić prawnicy po tym szkoleniu? Jakie korzyści osiągną uczestnicy szkolenia?

Uczestnicy uzyskają wiedzę na temat podstaw rachunkowości, Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej, poznają problematyczne kwestie rachunkowe występujące na gruncie innych przepisów, będących częstym przedmiotem analiz prawnych oraz nauczą się podstaw analizy finansowej. Wszystkie zagadnienia będą poparte licznymi przykładami praktycznymi, a ostatniego dnia szkolenia wszyscy uczestnicy pod okiem prowadzącego rozwiązywać będą wspólnie studium przypadku. Dodatkową korzyścią wyniesioną ze szkolenia jest możliwość konsultacji z trenerami. Uczestnicy zarówno w trakcie, jak i po szkoleniu będą mogli zgłaszać prowadzącym wszelkie problematyczne kwestie finansowe, z jakimi spotkają się w swojej pracy.

Kto prowadzi szkolenie?

Szkolenie prowadzić będzie kilku trenerów: Wojciech Kryński i Aleksandra Rytko, którzy specjalizują się w rachunkowości finansowej oraz Astrid Zakrzewska, która prowadzić będzie część szkolenia poświęconą analizie finansowej.

Jakie metody szkoleniowe są wykorzystywane?

Szkolenie to w 60% warsztaty i omawianie przykładów praktycznych, a w 40% interaktywny wykład.

Czym różnią się Państwa szkolenia od szkoleń organizowanych przez inne firmy?

Nie jest to typowe szkolenie z finansów dla niefinansistów, jakich wiele jest na rynku. Jest ono skierowane wyłącznie dla prawników, a jego program opracowany został w konsultacji z prawnikami. Dlatego uwzględnia specyfikę ich potrzeb, omawiając zagadnienia finansowe najbardziej istotne z punktu widzenia praktyki prawniczej.

Inne jest również nasze podejście do szkolonych osób. Istotną częścią szkolenia będzie dyskusja i rozwiązywanie lub wyjaśnienie problemów z którymi prawnicy obecni na kursie spotykają się w codziennej pracy.
Czytany 5936 razy