Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

Warsztat Jednolity Plik Kontrolny

Oceń ten artykuł
(1 głos)

2017.09 Jednolity plik kontrolny banner

Z dniem 1 lipca 2016 r. weszły w życie znowelizowane przepisy Ordynacji podatkowej w zakresie elektronicznego raportowania przez podatników danych na potrzeby służb skarbowych.

W myśl nowych przepisów standardem raportowania danych w formie elektronicznej stał się tzw. Jednolity Plik Kontrolny (JPK). JPK (ang. Standard Audit File-Tax – SAF-T) stanowi zbiór danych, tworzonym z systemów informatycznych podatników zawierający informacje o operacjach gospodarczych za dany okres, posiadającym ustandaryzowany układ i format (schemat XML) umożliwiający jego łatwe przetwarzanie.

Zasadniczo podatnicy mają obowiązek przedłożenia danych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) na żądanie w trakcie czynności organów podatkowych oraz przesyłania comiesięcznie informacji o ewidencji VAT w tej formie.

Zapewnienie gotowości do przedstawiania ksiąg podatkowych przez podatników w formie JPK wymaga wypracowania szeregu cząstkowych produktów prac, które pozwolą na określenie optymalnego modelu raportowania danych na potrzeby Jednolitego Pliku Kontrolnego oraz jego wdrożenia przez podatników. Ponadto, podatnicy powinni być przygotowani na działania kontrolne organów podatkowych z wykorzystaniem JPK, czyli tzw. e-kontrole.

W związku z tym zapraszamy Państwa do udziału w II edycji specjalistycznego szkolenia w zakresie problematyki JPK. Nasze szkolenie zostanie przeprowadzone przy współpracy z firmą doradztwa podatkowego PwC.

PwC posiada kompleksową metodykę i doświadczenie w realizacji projektów na potrzeby wdrożenia Jednolitego Pliku Kontrolnego pozwalającą na osiągnięcie zgodności rozwiązań technologicznych w przedsiębiorstwach do wymagań stawianych przez przepisy prawa, struktury JPK i wytyczne Ministerstwa Finansów w zakresie JPK.

Dodatkowo, PwC dysponuje stosowną wiedzą praktyczną przy wspieraniu podatników w zbudowaniu wewnętrznych rozwiązań na potrzeby raportowania JPK (w tym prac koncepcyjnych oraz wsparcia na etapie implementacji przyjętych rozwiązań) oraz wdrożenia aplikacji Taxolite – rozwiązania PwC zapewniającego możliwości raportowania Jednolitego Pliku Kontrolnego.

ORGANIZATOR: Puls Biznesu

KONTAKT:

e-mail: szkolenia@pb.pl

www: konferencje.pb.pl

tel: 22 333 97 77

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: piątek, 13 październik 2017
  • Miejsce wydarzenia: Warszawa
K2_READED 3244 razy