Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

czwartek, 29 lipiec 2010 10:01

Postępowanie apelacyjne w sprawach karnych

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Postępowanie apelacyjne w sprawach karnych. Apelacja jako środek odwoławczy.
31.05.2010r. (poniedziałek) godz.: 10.00 -16.00, Warszawa Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest przedstawienie zagadnień postępowania apelacyjnego w sprawach karnych. Skuteczne wniesienie apelacji od nieprawomocnego wyroku sądu pierwszej instancji wymaga spełnienia określonych warunków, a zwłaszcza właściwego oznaczenia zakresu zaskarżenia i prawidłowego sformułowania zarzutów odwoławczych. Szczególnie w wypadku zaskarżenia wyroku na niekorzyść oskarżonego formalizm postępowania apelacyjnego może spowodować doniosłe konsekwencje procesowe. Dlatego też omówione zostaną warunki wymagane do wniesienia apelacji wraz z przedstawieniem przykładów prawidłowo sporządzonej apelacji na podstawie wybranych kazusów. Wskazane również będą najczęściej popełniane uchybienia w oparciu o przykłady z praktyki i orzecznictwa Sądu Najwyższego. Nowelizacja Kodeksu postępowania karnego ustawą z dnia 5 listopada 2009 r. (Dz. U. Nr 206, poz. 1589), wchodząca w życia z dniem 8 czerwca 2010 r., znosi ograniczenia do reprezentowania pokrzywdzonego przez radcę prawnego jako pełnomocnika, a tym samym uprawnia do wnoszenia środków odwoławczych w każdej sprawie karnej.

Prelegent:
Dr Dariusz Świecki - sędzia Sądu Najwyższego, adiunkt w Katedrze Postępowania Karnego i Kryminalistyki Uniwersytetu Łódzkiego. Przez wiele lat orzekał w sprawach karnych w sądach pierwszej i drugiej instancji, a także prowadził szkolenia aplikantów sądowych i adwokackich. Jest autorem licznych artykułów i glos z zakresu prawa karnego procesowego i prawa karnego skarbowego, a także monografii Rozprawa apelacyjna w polskim procesie karnym oraz książki Czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych.

Osoby docelowe:
Szkolenie skierowane jest do aplikantów radcowskich przygotowujących się do egzaminu końcowego.

Program szkolenia:

 1. Apelacyjny model postępowania odwoławczego
 2. Granice kontroli apelacyjnej i zakres orzekania sądu odwoławczego
 3. Dopuszczalność wniesienia apelacji
 4. Legitymacja procesowa do wniesienia apelacji
 5. Termin do wniesienia apelacji
 6. Warunki formalne apelacji:
  - Forma pisma procesowego,
  - Kierunek apelacji,
  - Zakres zaskarżenia,
  - Zarzuty odwoławcze,
  - Wniosek odwoławczy,
  - Uzasadnienie apelacji,
  - Odpisy apelacji,
  - Przymus adwokacko – radcowski.
 7. Zakaz reformationis in peius.
 8. Przebieg postępowania apelacyjnego.

Zgłoś się również na szkolenie Postępowanie apelacyjne w sprawach karnych. Apelacja jako środek odwoławczy. zaoszczędzisz dodatkowo  50 PLN na każdym szkoleniu.

UWAGA!

Każdy z uczestników otrzyma w prezencie książkę „Czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych” autorstwa Pana  Dariusza Świeckiego  oraz LexisNexis Polska, o wartość 89 pln.

Szczegółowy program dostępny na stronie :
 http://www.szkolenia.lexisnexis.pl/postepowanie_apelacyjne_2.html
Szczegółowych informacji o szkoleniu udziela: Karolina Lewandowska
 karolina.lewandowska@lexisnexis.pl , tel. +48 (0) 22 572 95 18

 

Czytany 4498 razy