Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

środa, 21 lipiec 2010 10:00

Gdzie i kiedy stosuje się Assessment Center?

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
 

Metoda ta najczęściej jest stosowana w trakcie procesów rekrutacyjnych na wyższe specjalistyczne stanowiska. Wynika to głównie z dużych nakładów finansowych, jakie ponosi pracodawca, decydując się na zorganizowanie sesji Assessment Center. Niemniej jednak coraz częściej duże organizacje wykorzystują tę metodę, poszukując osób na praktyki i staże. Wysoka wiarygodność tej metody sprawia, że jest ona popularna. Umożliwia także odnalezienie młodych, ambitnych i kompetentnych pracowników, w których organizacje widzą potencjał rozwojowy. Osoby, które najlepiej zaprezentują się podczas sesji, otrzymują możliwość odbycia praktyk lub staży, niekiedy także pracy w danej organizacji.

Assessment Center jest często wykorzystywany w trakcie rekrutacji wewnętrznych w organizacjach. Podjęcie decyzji o awansowaniu jednej osoby nie jest łatwe i może prowadzić do konfliktów w firmie. Zorganizowanie sesji AC jest prostym rozwiązaniem, dzięki któremu awanse są akceptowane przez większość pracowników. Dobór osób do udziału w sesji AC powinien mieć identyczny charakter jak w przypadku rekrutacji zewnętrznej. Pracownicy powinni spełniać wymagania stanowiska, na które mogą awansować.

Assessment Center bywa stosowany w celu pozyskiwania informacji o kompetencjach pracowników, dzięki czemu pracodawcy mogą podejmować odpowiednie decyzje dotyczące ich rozwoju zawodowego. Takie Ośrodki Oceny używane są do określania ścieżek kariery, oceniania potencjału kompetencyjnego organizacji oraz stanowią podstawę w definiowaniu celów zarówno jednostek jak i całego zespołu pracowników. Wykorzystywana w tym celu metoda AC jest określana mianem Development Center.

 

Czytany 2802 razy