Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

środa, 21 lipiec 2010 09:49

Jak się przygotować do sesji Assessment Center?

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Każda organizacja, która przeprowadza Assessment Center, stosuje własne i autorskie metody podczas sesji. Często wykorzystuje swoje wewnętrzne dokumenty firmowe i rzeczywiście zaistniałe sytuacje. Dlatego też ważnym elementem przygotowań do udziału w sesji AC powinno być dokładne poznanie organizacji. Dowiedzmy się zatem jak najwięcej o firmie, o jej historii i rozwoju, odwiedźmy stronę internetową firmy, a także poszukajmy artykułów w innych dostępnych źródłach. Każda dodatkowa informacja pomoże nam odpowiedzieć na pytanie: jaka jest organizacja, do której aplikuję? Jeżeli jest to młoda i dynamiczna firma, nastawiona na szybkie zwiększanie kapitału - będzie jej zależeć na pracownikach: kreatywnych, przebojowych, nastawionych na cel. Jeżeli na podstawie dostępnych informacji stwierdzisz, że organizacja ta posiada ugruntowaną pozycję i markę na rynku, wprowadza ułatwienia dla swoich pracowników, dba o swoich kluczowych i lojalnych klientów, możesz spodziewać się zadań weryfikujących takie cechy jak: zaangażowanie, stabilność, komunikatywność itp.

Na podstawie analizy ogłoszenia rekrutacyjnego można próbować przewidywać typy zadań na AC. Jeżeli aplikujemy na stanowisko handlowca, który powinien być komunikatywny i mieć zdolności negocjacyjne, to najprawdopodobniej będziemy brali udział w zadaniach typu: case study (np. rozmowa z niezdecydowanym klientem), prezentacja (oferty sprzedażowej), zadanie grupowe z uwzględnieniem sprzecznych ról uczestników (dyskusja sprawdzająca umiejętność argumentowania i obrony własnego zdania oraz dochodzenia do kompromisów). Jeżeli sesja AC organizowana jest na praktyki w banku w dziale analiz finansowych, to zapewne czekają na nas zadania typu: fact-finding lub case study (analiza dokumentów i wyciąganie wniosków na temat zdolności kredytowej danego przedsiębiorstwa). Zadania typu in-basket możemy spodziewać się na stanowiska asystenckie lub wymagające pracy z dokumentami. Prezentacji na sesji AC możemy oczekiwać w branżach związanych z reklamą i marketingiem – w tym zadaniu możemy wykorzystać nasze pomyły, wykazać się kreatywnością i twórczością.

Czytany 1989 razy