Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

środa, 21 lipiec 2010 09:35

Role prowadzących AC

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Osoby oceniające uczestników pełnią różne funkcje i odpowiedzialne są za specyficzne zadania.

 
Koordynator Assessmentu to zazwyczaj osoba reprezentująca dział zasobów ludzkich, która jest odpowiedzialna za zatrudnianie nowych pracowników. Koordynator musi kontrolować przebieg całej sesji, prowadzić spotkanie, opiekować się kandydatami i oceniającymi. Jest osobą odpowiedzialną za stworzenie atmosfery sprzyjającej kandydatom do swobodnej prezentacji, a oceniającym zapewnić warunki do prawidłowej oceny uczestników. Główne zadania przewodniczącego Ośrodka to: współpraca z uczestnikami, prezentacja zadań, zbieranie wszystkich danych, przekazywanie informacji zwrotnej uczestnikom.

Administrator Assessmentu to osoba, która przygotowuje wszystkieniezbędne dokumenty, formularze, harmonogramy, a także kontaktuje się z kandydatami i organizuje sesję od strony technicznej (organizacja posiłku w czasie przerw, wynajęcie sali, zapewnienie aktorów, osób oceniających).
 
 
Aktorzy są to odpowiednio przeszkolone osoby, które odgrywają role w trakcie poszczególnych zadań Assessmentu. Wcielają się one w role podwładnych, klientów, współpracowników itp., dzięki temu osoby oceniające mogą obserwować zachowanie kandydatów w sytuacjach, które są podobne do tych, z którymi na co dzień będą mieli do czynienia.
 
Osoby oceniające to zazwyczaj przyszli współpracownicy kandydatów, przedstawiciele poszczególnych działów, projektanci zadań, pracownicy działów personalnych. Nie powinny one znać wcześniej kandydatów, gdyż mogły by nie zachować obiektywizmu w trakcie ich oceniania. Jedna osoba ocenia najwyżej dwóch kandydatów. Osoby oceniające przechodzą odpowiednie szkolenie, na którym dowiadują się w jaki sposób mają oceniać kandydatów.

Po skończonej sesji Assessment Center osoby oceniające spotykają się i wymieniają się swoimi uwagami oraz obserwacjami. Dyskutują na temat poszczególnych kandydatów oraz ich zaangażowania w wykonywanie zadań. Podjęcie ostatecznej decyzji zależy od oceny efektów pracy kandydatów. Czasami zdarzają się sesje AC, które nie przynoszą oczekiwanych rezultatów i wybór jednego, najlepszego kandydata nie jest możliwy.
 
Czytany 2405 razy