Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

wtorek, 20 lipiec 2010 22:48

Czego oczekuje pracodawca?

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pytanie o wymagania stawiane przez kancelarie lub firmy stawiają sobie kandydaci poszukujący pracy. Jest to niewątpliwie zasadnicza kwestia, której znajomość niewątpliwie ułatwi znalezienie pracy.

Jakie są wymagania kancelarii/firm w stosunku do Kandydatów biorących udział w procesie rekrutacyjnym?

Po pierwsze doświadczenie
Pracodawcy poszukujący idealnego kandydata zwracają uwagę przede wszystkim na doświadczenie. Najbardziej pożądane są osoby posiadające doświadczenie w czołowych firmach lub kancelariach. Warto je zdobyć chociażby odbywając praktyki lub staże. Mile widziane jest również doświadczenie w transakcjach lub projektach. 

 
Edukacja
Ważny jest również dobry background edukacyjny. Kancelaria w pierwszej kolejności preferują osoby o uniwersyteckim wykształceniu. Mile widziane są również osoby wykształcone za granicą, posiadające tytuł LL.M. (Master of Laws). 
 
Języki obce
Znajomość języków obcych to podstawa pracy już nie tylko w międzynarodowych kancelariach lub firmach, ale również w tych lokalnych. Priorytetowa jest znajomość języka angielskiego, który nie jest już tylko językiem pracy, w którym prawnicy kontaktują się z obcojęzycznymi klientami, ale jest to także język, w którym na co dzień komunikują się między sobą pracownicy. Pracodawcy coraz częściej preferują osoby posługujące się dodatkowym językiem obcym, poza angielskim, wobec tego bardzo wartościowa wydaje się być znajomość np. francuskiego, hiszpańskiego, czy też japońskiego lub chińskiego. Obecnie popularnym trendem jest otwieranie w kancelariach departamentów specjalizujących się w obsłudze klientów obcojęzycznych, chińskich, tzw. Chinese Desk, lub niemieckich – German Desk, lub ukraińskich Ukrainian Desk. 
 
Umiejętności „miękkie”
Coraz bardziej pożądaną umiejętnością wśród prawników jest tzw. podejście biznesowe, czyli m. in. umiejętności negocjacyjne itp. cechy wykorzystywane w relacjach z klientami.
 
 
Czytany 6272 razy