Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

piątek, 09 marzec 2018 15:13

Warsztat Ustawa o jawności życia publicznego

Napisane przez Puls Biznesu
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na podstawie Ustawy o jawności życia publicznego każdy przedsiębiorca (będący co najmniej średnim przedsiębiorcą w rozumieniu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej) będzie zobowiązany do stosowania wewnętrznych procedur antykorupcyjnych. W związku z tym konieczne będzie podejmowanie środków organizacyjnych, kadrowych i technicznych mających na celu przeciwdziałanie tworzeniu otoczenia sprzyjającego przypadkom popełnienia przestępstw korupcyjnych przez osoby, które działają w imieniu i na rzecz przedsiębiorcy.

Co istotne, przedsiębiorca, który nie opracował wewnętrznych procedur antykorupcyjnych lub gdy stosowane przez niego procedury okażą się nieskuteczne lub pozorne, na podstawie ww. ustawy zagrożony będzie karą pieniężną w wysokości od 10 000 zł do 10 000 000 zł. Wymagane będzie jednak uprzednie postawienie zarzutu popełnienia przestępstwa osobie działającej w imieniu lub na rzecz przedsiębiorcy.

Postawienie zarzutów przez prokuratora skutkować będzie wszczęciem kontroli przez CBA, a w przypadku wymierzenia kary pieniężnej przedsiębiorca ten nie będzie mógł ubiegać się o uzyskanie zamówienia publicznego.

Podczas warsztatu omówionych zostanie szereg aspektów związanych z wejściem w życie Ustawy o jawności życia publicznego, mającej znaczący wpływ na wiele obszarów funkcjonowania firmy – od konieczności wdrożenia stosownych procedur, przez kwestie pracownicze i ochrony danych osobowych, udział w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego, na nieoczekiwanych kontrolach skończywszy.

ORGANIZATOR: Puls Biznesu

KONTAKT:

e-mail: szkolenia@pb.pl, tel: 22 333 97 77,
www: http://konferencje.pb.pl/konferencja/1137,ustawa-o-jawnosci-zycia-publicznego,ustawa-o-jawnosci-zycia-publicznego

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: czwartek, 24 maj 2018
  • Miejsce wydarzenia: Warszawa
Czytany 2498 razy