Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

Warsztaty Służebność przesyłu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

2019.07 sluzebnosc przesylu banner

Najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego

Ostatni rok był bardzo istotny dla problematyki prawnej urządzeń przesyłających energię elektryczną, gaz, wodę i podobnych. Sąd Najwyższy wydał wiele ważnych orzeczeń, wyjaśniając kwestie budzące dotąd wątpliwości oraz rozbieżności w orzecznictwie sądów powszechnych, w tym istotę pasa służebności przesyłu oraz znaczenie dla wartości tej służebności tzw. szkody lokalizacyjnej. Prawdziwy przełom w judykaturze nastąpił w zakresie urządzeń wybudowanych na nieruchomościach państwowych przed 1989 r. oraz urządzeń posadowionych na gruntach oddanych w użytkowanie wieczyste.

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty podczas których przedstawimy analizę najnowszych trendów w orzecznictwie Sądu Najwyższego. Analiza opatrzona komentarzami prawników specjalizujących się w problematyce urządzeń przesyłowych, z pewnością wzbogaci praktykę zawodową każdej osoby zajmującej się tym tematem.

Podczas warsztatów będziecie mieć Państwo również okazję do zapoznania się z aktualizacją Standardu Wyceny „Określanie wartości służebności przesyłu i wynagrodzenia za jej ustanowienie oraz wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości przez przedsiębiorców przesyłowych”, który zalecany jest do stosowania przez Polską Federację Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych od 1 stycznia 2017 r. W drugim dniu naszego spotkania Rzeczoznawca Majątkowy, który brał czynny udział przy tworzeniu aktualizacji Standardu Wyceny przedstawi rozwiązania metodologiczne dotyczące określania wartości szkód i wynagrodzeń.

Wśród prowadzących warsztat m. in.:

  • Izabela Libera, Radca Prawny, Kancelaria Radcy Prawnego Izabela Libera
  • Piotr Zamroch, Radca Prawny, Sienkiewicz i Zamroch Radcowie Prawni
  • Rafał Nowakowski, Rzeczoznawca Majątkowy, Biuro Usług Inwestycyjnych

ORGANIZATOR:

Puls Biznesu

KONTAKT:

Tel: 22 333 97 77

E-mail: szkolenia@pb.pl

www: http://konferencje.pb.pl/konferencja/1080,sluzebnosc-przesylu,sluzebnosc-przesylu

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: poniedziałek, 13 listopad 2017
  • Miejsce wydarzenia: Warszawa
K2_READED 3561 razy