Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Wyszukaj na naszej stronie

wtorek, 05 listopad 2019 15:14

NGL Legal rozwija praktykę prawa karno-gospodarczego i rozwiązywania sporów.

Napisane przez NGL Legal
Oceń ten artykuł
(1 głos)

NGL Legal rozwija praktykę prawa karno-gospodarczego i rozwiązywania sporów.

Miło nam poinformować, że do grona wspólników NGL Legal od 1 października 2019 r. dołącza nowy partner - Paweł Sawicki, który będzie odpowiedzialny za rozwój praktyki prawa karnego gospodarczego i śledztw (White Collar & Investigations), a także praktyki cyberbezpieczeństwa i cyberprzestępstw (Cybersecurity & Cybercrime). Do zespołu rozwiązywania sporów dołącza zaś Jan Kieszczyński, na stanowisko Counsel.

Dołączenie Pawła i Jana do naszego zespołu jest kontynuacją naszej strategii rozwoju. Doświadczony partner w zakresie spraw karno-gospodarczych pozwoli nam na rozwinięcie kompleksowych usług związanych z White Collar oraz szeroko pojętym Compliance, a dodatkowo wzmacniamy kompetencje w zakresie doradztwa firmom z sektora technologicznego. Jan wzmacnia obszar rozwiązywania sporów i arbitrażu. ” – Krzysztof Wiater, Partner zarządzający.

Paweł Sawicki, Partner – adwokat z ponad 15-letnim doświadczeniem w doradztwie prawnym. Paweł łączy wszechstronne doświadczenie ze zrozumieniem potrzeb i sytuacji klienta w często krytycznych okolicznościach. Zajmuje się głównie prawem karnym, w tym przede wszystkim karnym-gospodarczym i specjalizuje się w postępowaniach sądowych i wewnętrznych postępowaniach wyjaśniających. Przeprowadził dziesiątki projektów obejmujących w szczególności wewnętrzne postępowania wyjaśniające w związku z korupcją, oszustwami, nadużyciami uprawnień i działaniami na szkodę spółek. Występuje jako obrońca w procesach karnych, a także reprezentuje pokrzywdzonych (głównie firmy – ofiary nadużyć). Doradza klientom w zakresie strategii wprowadzania polityk compliance oraz w zakresie cyberbezpieczeństwa. Przez ostanie 10 lat pracował w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, gdzie od początku pomagał tworzyć Departament Prawa Karnego Gospodarczego. Dodatkowo przez blisko 10 lat doradzał największym światowym producentom programów komputerowych zrzeszonym w BSA - The Software m.in. w zakresie prawno-karnych aspektów ochrony praw autorskich.

Jan Kieszczyński, Counsel – adwokat z ponad 10-letnim doświadczeniem w rozwiązywaniu i wygrywaniu skomplikowanych spraw sądowych i arbitrażowych. Ma szczególne doświadczenie w doradztwie dla branży nieruchomości, budownictwa i finansowej, zarówno dla klientów międzynarodowych (w tym zagranicznych kancelarii prawnych), jak i polskich. Jan ma wszechstronne doświadczenie we wszystkich aspektach rozwiązywania sporów. Jest znany z umiejętności strategicznego planowania sporu i ceniony przez klientów za profesjonalizm oraz zaangażowanie w prowadzone przez siebie sprawy. Ma doświadczenie w zakresie pozwów zbiorowych – pracował nad jedną z najbardziej skomplikowanych spraw w sprawie pozwów zbiorowych w polskim sektorze bankowym. Wspiera klientów w trudnych postępowaniach egzekucyjnych. Jan doradza także we wszystkich aspektach postępowań arbitrażowych, w tym w zakresie wykonywania polskich i zagranicznych wyroków arbitrażowych. Przez ostatnie 3 lata był wspólnikiem w kancelarii Kocur i Wspólnicy, specjalizującej się w sporach sądowych i arbitrażowych, którą współtworzył od rozpoczęcia przez nią działalności 5 lat temu.

Czytany 286 razy